Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uruchomienie obu świateł przeciwmgielnych za pomocą VAS PC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    michal.sz z małą przerwą do 21 lipca jestem w okolicy Pińczowa.

    Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
    Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
    Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

    Komentarz


    • #27
      Odświeże troche temat, bo chwilowo mnie wywiało. Bylem ostatnio u dwóch elektroników, obydwaj używali VCDS'a, pierwszy poległ szybko i stwierdził że nie wie, drugi spedził 5 min dłużej i też nic mądrego nie wykukał ale powiedział że jak mam jakas wskazówkę to bylaby pomocna . Zaproponował rzeźbienie przy kostkach za paręset złotych
      Pytanie brzmi czy taka lakoniczna wskazówka ,cytuję: "(...) tak - bajt 18 - wartości nieparzyste to kontynent, parzyste to ruch lewostronny" - powinna być dla nich wystarczająca czy może da sie coś tutaj jeszcze więcej dodać w szczegółąch żeby sobie poradzili?

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez michal.sz Zobacz wpis
        Odświeże troche temat, bo chwilowo mnie wywiało. Bylem ostatnio u dwóch elektroników, obydwaj używali VCDS'a, pierwszy poległ szybko i stwierdził że nie wie, drugi spedził 5 min dłużej i też nic mądrego nie wykukał ale powiedział że jak mam jakas wskazówkę to bylaby pomocna . Zaproponował rzeźbienie przy kostkach za paręset złotych
        Pytanie brzmi czy taka lakoniczna wskazówka ,cytuję: "(...) tak - bajt 18 - wartości nieparzyste to kontynent, parzyste to ruch lewostronny" - powinna być dla nich wystarczająca czy może da sie coś tutaj jeszcze więcej dodać w szczegółąch żeby sobie poradzili?
        Wydaje mi się, że za pomocą VCDS-a tego nie zrobisz. Być może da się to zrobić Vag Can Pro.
        Bajtu 18 bym raczej nie ruszał.
        Ostatnio edytowany przez georgg; 28340.
        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

        Moja Ambitna Czarnula

        Komentarz


        • #29
          georgg u mnie dwa tylne pmg. aktywował gradek na ogólniaku. Nie wiem jakie on ma sprzęty, ale dał radę .

          Moja Octavia:
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
          Rafał

          Komentarz


          • #30
            Dla waszej wiadomości dwa przeciwmgielne można aktywować m.in. Vag Can Pro.

            Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
            Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
            Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Enriquez Zobacz wpis
              Najprościej i bez rzeźby to zamienić kabelki przy bordnetzu - A6 z C47.
              Trochę będą napięte, ale tak kiedyś robiłem, jak nie miałem wiedzy jak przekodować.
              ktoś tego probował oprócz kolegi Enriquez ? i teraz taki filmik znalazlem na yt:


              gdzie facet odczepia przekaźniki pod kierownicą i wyciąga moduł, że te kabelki gdzie są, na wierzchu, jakies kostki obok modułu, w środku całego pudełka? Ktoś coś? może bym sie od tej strony wziął za te lampy. Swoją droga co daje przepięcie tych kabli, zmianę świecenia lampa prawa/lewa czy obydwa? Może autor tego posta sie wypowie.

              Komentarz


              • #32
                niezły fachura ten facet

                masz dwa rozwiązania.
                1 zamienić piny w brodnetzu dotyczące obu dolnych żarówek w tylnej lampie.
                wadą jest to, że błąd spalonej żarówka będzie pokazawał inne miejsce


                2 zakodować ODISem funkcjonalność świateł na odwrót.

                włączenie obu świateł przeciwmgielnych VCDSem czy VagCanPro to tylko taki półśrodek
                Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #33
                  krzynol Krzysztof jesteś pewien, że kodowanie świateł VCP to półśrodek?
                  Wydaje mi się, że niektóre opcje można kodować zarówno ODIS-em jak i VCP.

                  Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                  Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                  Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                  Komentarz


                  • #34
                    półśrodek to oba przeciwmgielne, nie ważne czym kodowane
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #35
                      A elektryczna rzeźba? do tej pory nie bralem tego absolutnie pod uwagę ale teraz mam nóź na gardle z rejestracją auta i brak dostępu do kumatego elektronika sam. w promieniu co najmniej 80km. Wole kable pałetające sie pod wykladzinami w bagażniku, byle by przegląd przeszedł, niz bujanie sie od sasa do lasa bo "może coś sie wymyśli" u kolejnego speca. Według waszej wiedzy da sie to jakos obejść? samo mostkowanie żarówek jak wiadomo kończy sie chwile po odpaleniu silnika :/

                      Komentarz


                      • #36
                        michal.sz nawet nie wiemy gdzie mieszkasz. Wpisz w profilu lokalizację. Poza tym po co ci potrzebne dwa przeciwmgielne do przeglądu? Przecież wymagane jest tylko jedno.

                        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez gradek Zobacz wpis
                          michal.sz nawet nie wiemy gdzie mieszkasz. Wpisz w profilu lokalizację. Poza tym po co ci potrzebne dwa przeciwmgielne do przeglądu? Przecież wymagane jest tylko jedno.
                          Może mało precyzyjnie sie wyraziłem, jest mi obojętne czy bedzie sie swiecic tylko z lewej czy obydwa przeciwmgłowe, byleby przeszedł przegląd (w przepisach jest lewe lub obydwa). Nie chodzi mi o ty żeby bylo bardziej cool z tyłu tylko żebym zaliczył przegląd zerowy. Swoją drogą w Lagunie II miałem dwa przeciwmg tylne i osobiscie uważam że było to doskonałe rozwiązanie, ktore kilka razy doslownie uratowało mi d... w angielskim gęstym mleku w srodku nocy, typu widzialność 5-10m jadąc nieoświetloną trasą szybkiego ruchu. Ale to było fabrycznie sprytnie rozmieszczone na tylnej klapie, nie do pomylenia ze stopami czy pozycją. Co do dwóch pm w Octavii nie mam zdania, w jednym kloszu rzeczywiscie może nie być to takie klarowne i czytelne.

                          Ah i profil uaktualniłem

                          Komentarz


                          • #38
                            Michał, sprawdź prywatne wiadomości.
                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                            Komentarz


                            • #39
                              Powrót do tematu i wlasciwie temat do zamknięcia. Auto przerejestrowane, tylne lampy pm pozostały po staremu, ryzyk fizyk. Wiadomo że wiedza zawsze kosztuje ale są pewne rozsądne granice ile można i za co zapłacic Pozdrawiam wszystkich aktywnych forumowiczów.

                              Komentarz


                              • #40
                                Dobry diagnosta jak Ci to tak klepnął.
                                Dlaczego nie chcesz zamienić kabelków we wtyczkach bordnetza?
                                Jeździsz może na Górny Śląsk czasem?
                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X